Wielkość tekstu

  Koło Kultury Iberyjskiej działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sulęczynie zapraszają na SPOTKANIE LITERACKO MUZYCZNO – GASTRONOMICZNE,alt

  które odbędzie się
  2 grudnia 2016 roku (piątek) o godz. 17:30
  w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

  W programie spotkania:

  - wykład dr Wojciecha Charchalisatłumacza ostatniej wersji na polski słynnej powieści Cervantesa „Don Quijote de la Mancha”(Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy).

   

  Nowe tłumaczenie Wojciecha Charchalisa z rysunkami Wojciecha Siudmiaka „Don Kichot” to […] nie tylko powieść nowożytna, ciekawa, przezabawna, mądra i potężna. To także opowieść o naszej naturze, opowieść, która od ponad czterech stuleci panuje nad wyobraźnią artystów, filozofów, psychologów i zwykłych czytelników. W jej tytułowym bohaterze jedni widzą romantyka, inni szaleńca, jeszcze inni symbol Hiszpanii. Jak przystało na wielkiego bohatera literackiego, choć znamy go na wylot, pozostaje zagadką. – opis ze wstępu Filip Łobadziński.

  - Koncert zespołu LIARMANusłyszymy utwory z czasów Carvantesa.(Zespól w składzie: Susana Raso – vocal, altówka, banduria, tamburyn galicyjski; Lidia Małyszek (flecistka z Gdańska) – flety proste barkowe sopranowy i altowy/ flet poprzeczny, Łukasz Gaszler – gitara, lira korbowa).

  - Degustacja potraw z La Mancha- potrawy wymienione w powieści.

  Spotkanie odbędzie się w związku z rocznicą literacką 400 lat od śmierci dwóch wielkich pisarzy: Williama Shakespeare oraz Miguela de Carvantes’a.  

  Czytany 17335 razy