Wielkość tekstu

Jednostki i Organizacje

(OŚWIATA GOK GOPS OSP itp.)

   

  II EDYCJA OGÓLNOPOLSKICH SZKOLEŃ DLA KOBIET   Z ZAKRESU WALKI WRĘCZ – W RACHACH SAMOOBRONY

  Informujemy, iż zgodnie z decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie zorganizowana i przeprowadzona II edycjabezpłatnych szkoleń z kobietami – ochotniczkami spoza resortu obrony narodowej w zakresie walki wręcz – samoobrony.

  Samoobrona Kobiet to program bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu,  zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

  Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentują kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się   z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku,  ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzyma promocyjny pakiet startowy.

  Osobą odpowiedzialną za udzielenie informacji o szkoleniach (koordynatorem przedmiotowych działań z ramienia WKU w Gdyni) jest kpt. Wojciech Baran nr tel. CA MON 261-263-783 w. 264 TPSA 261-263-524 w. 264.

  Zajęcia rozpoczną się we wrześniu i odbywać się będą w pierwsze soboty miesiąca, w hali sportowej Komendy Portu Wojennego w Gdyni – ul. Rondo Bitwy pod Oliwą 1 (prowadzący: st. Sierż. Maciej Podgórny tel. 509 177 304; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

  Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/

  Czytany 18434 razy