Wielkość tekstu

Samorząd Gminy Sulęczyno

  "OZE dla Kaszub"

  Zgodnie z informacją Gminy Sierakowice - Lidera projektu "OZE dla Kaszub wykorzystanie energetyki rozproszonej na rzecz ograniczenia niskiej emisji w Gminie Sierakowice, Kartuzy i Sulęczyno”,informujemy, że Departament Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, do którego został złożony nasz wniosek „OZE dla Kaszub – wykorzystanie energetyki rozproszonej na rzecz ograniczenia niskiej emisji w Gminie Sierakowice, Kartuzy i Sulęczyno”, jeszcze nie zakończył procedury wyboru wniosków, którym udzielone zostanie dofinansowanie.

  Na wniosek złożony w styczniu 2017 r. początkowo miał być oceniony do końca maja br., po czym termin został przesunięty do końca tego roku. Urząd Marszałkowski przesunięcie planowanego terminu tłumaczył dużą liczbą złożonych wniosków. W tym miesiącu otrzymaliśmy informację, że nasz projekt „OZE dla Kaszub – wykorzystanie energetyki rozproszonej na rzecz ograniczenia niskiej emisji w Gminie Sierakowice, Kartuzy i Sulęczyno”, pod względem wymogów formalnych został zweryfikowany pozytywnie i zakwalifikowany został do dalszej oceny przez Komisję Oceny Projektów.

  Z naszych informacji wynika, że ostatecznej decyzji o przyznaniu lub odmowie dofinansowania należy się spodziewać w drugim kwartale 2018 r.

  Nie mamy wpływu na termin rozstrzygnięcia konkursu. Wszyscy musimy cierpliwie czekać, na rozstrzygnięcie konkursu o dofinansowanie.

  Uwaga! Wkład własny uczestników projektu, będzie należało wnieść dopiero, gdy Państwa o tym pisemnie poinformujemy. Jednak nie wcześniej niż po rozstrzygnięciu konkursu przez Urząd Marszałkowski, czyli prawdopodobnie w drugim kwartale 2018 r.

  Czytany 9467 razy

  Bieżące prace władz samorzadowych

  (Linki otworzą się w nowym oknie - na stronie BIP Gminy Sulęczyno)
  Protokoły z posiedzeń Rady Gminy
  Uchwały Rady w roku 2014