Po zakończeniu procedury „odbiorowej” i uzyskaniu pozytywnych opinii Sanepidu oraz Państwowej Straży Pożarnej otrzymano z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenie na użytkowanie obiektu.
Łączny koszt inwestycji wraz z dokumentacją projektową i nadzorami (od 2016 roku) wynosi: 4.712.529,35 zł.
Dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa wyniosło: 1.155.000,00 zł, co stanowi 24,51% ogólnych kosztów zadania.
Po rozbudowie istniejącego dwuoddziałowego przedszkola powstały trzy oddziały, każdy dla 25 dzieci. Każda sala posiada własny magazynek pomocniczy do przechowywania leżaków, sprzętu do zabaw i zajęć, posiada zespół sanitarny dla dzieci, obejmującym dwie toalety, cztery umywalki i niewydzielony, łatwo dostępny basenik natryskowy służący do interwencyjnego umycia dziecka. Z każdej sali zaprojektowano bezpośrednie wyjście na zewnątrz na taras i przylegający do przedszkola teren zabaw wyposażony w sprzęt do zabaw.
Rozbudowa części szkolnej obejmowała wyodrębnienie holu i realizację trzech sal lekcyjnych, każda dla 18-25 uczniów. Podobnie jak w części przedszkolnej również w gimnazjum wykonano bezpośrednie wyjście na zewnątrz z każdej sali lekcyjnej.
Powstała nowa stołówka przeznaczona dla uczniów na 80 miejsc konsumpcyjnych. W stołówce spożywane będą obiady szkolne.
Poprzez bezpośredni dostęp z łącznika stołówka została skomunikowana bezpośrednio z głównym, ogólnym wejściem do zespołu szkół, co pozwoli jej pełnić funkcję sali dla potrzeb różnych wydarzeń szkolnych oraz wiejskich: uroczystości, obrad, egzaminów itp.
Zaplecze kuchenne obejmuje kuchnie główną wraz z aneksami, przygotowalnię warzyw i jaj, wydawanie potraw i zmywalnię naczyń, magazyny, zaplecze sanitarno-higieniczne dla personelu. Planowana wydajność kuchni wynosi 200 obiadów na dzień oraz przygotowywanie posiłków dla dzieci przedszkolnych (śniadania, obiad, podwieczorek).
Wyposażenie kuchni, obejmuje następujące podstawowe sprzęty: kuchnia elektryczna 6-palnikowa, kocioł warzelny poj. 100 l, taboret indukcyjny, patelnia uchylna, piece konwekcyjno - parowe, płyta grzewcza, zmywarka kapturowa, bemar elektryczny, stół chłodniczy, komora chłodnicza.
W części budynku objętej przebudową wykonano instalację ogrzewania wodnego rurowego pompowego zamkniętego zasilaną z pompy ciepła typu solanka/woda zainstalowanej w pomieszczeniu technicznym na parterze. Wykonano dwa obiegi grzewcze: obieg ogrzewania podłogowego i obieg nagrzewnic central wentylacyjnych.
Zamontowano zestaw 2 szt. pomp ciepła typu „solanka – woda” o mocy cieplnej 45 kW i 1 szt. pompy ciepła typu „solanka – woda” o mocy cieplnej 29 kW kW.
Pompy zasilane są z dolnego źródła tj. 26 szt. pionowych wymienników gruntowych - odwiertów.
Wykonano również instalację wentylacji mechanicznej w pomieszczeniach: klas szkolnych i sal przedszkolnych, holu z szatnią, jadalni, kuchni, zaplecza kuchni, toaletach i magazynach.
Realizacja tego niezbędnego przedsięwzięcia inwestycyjnego, jakim było uzyskanie nowych pomieszczeń przedszkolnych i szkolnych była możliwa, dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu z budżetu Państwa za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego.
Zrealizowana inwestycja rozwiązała problem lokalowy Zespołu Szkół w Mściszewicach, a dla dzieci i młodzieży stworzone zostały warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju na miarę XXI wieku.